• Ismétlés - Neumann-elvek (projekt)

        Az idei utolsó házi feladat egy projekt elkészítése lesz. A projektet készítheted számítógépen vagy papíron is. A mérete 1 A4-es legyen!

        A projektben egy plakátot kell készítened, amin egy számítógépnek kell szerepelnie, illetve az idén tanult Neumann-elveknek is (segítség), ami alapján a számítógép működik. A projekt tartalmazza (nyomtatva vagy rajzolva) a Neumann-féle számítógép felépítését is (KATT)! A Neumann-elveket és a Neumann-számítógép felépítésének rajzát a füzetetekben is megtaláljátok!

        A projekt elkészítését teljes mértékeben rátok bízom díszítés, elrendezés és megvalósítás szempontjából! Legyetek kreatívak. A projekt NE tartalmazzon túl sok szöveget és leírást, hiszen ez egy plakát lesz. Inkább több képet és díszítőelemet. Arra vigyázzatok, hogy az említett dolgoknak rajta kell lenniük.

        Határidő: 2020.06.17 (szerda)


        Végszó hozzátok: ennyi volt idén az informatika. Remélem valamilyen szinten követhetőek voltak a tananyagok és a feladatok, amiket küldtem. A 7. évfolyam aktivitása szinte egész idő alatt nagyon alacsony volt, ezért kicsit csalódott vagyok. Voltak persze olyanok is, akik szépen teljesítették a feladatokat, de a többi évfolyammal összehasonlítva az aktivitás nagyon alacson volt nálatok. Ez sajnos majd az évvégi jegyeteken fog tükröződni.

        Jövő héten beküldendő HF már nem lesz, mivel csütörtökön és pénteken zárom le a diákjaim évvégi jegyeit a bizonyítványba. A következő héten már csak egy emlékeztetőt küldök, amit most is leírok nektek: bárki, akinek elmaradása van, vagy bizonytalan, hogy mindent megscsinált-e, esetkeg szeretné tudni, hogy hogy áll, jövő hét szerdáig (2020.06.17) leadhatja a feladatokat és írhat nekem. Ez után már nem fogadok el semmilyen beküldött feladatot!

      • Ismétlés - számítógépes generációk

        Idén tanultunk a számítógépes generációkról és a Neumann-elvekről. A feladatotok a héten az lesz, hogy készítsetek egy prezentációt vagy egy beszámolót a számítógépes generációkról. A beszámoló lehet számítógépen készített, vagy kézzel füzetbe írt (aztán pedig lefényképezett) is.

        Segítségként használjátok fel a füzetbe írt jegyzetet és az interneten is kereshettek hozzá anyagokat. A beszámolónak nem kell hosszúnak lennie. Ha prezentációt csináltok, akkor 5-6 oldal, ha írottat akkor 1 A4-es. A beadandó munkát lehet díszíteni képekkel (internetről letöltött, vagy kézzel rajzolt)!

        Leadási határidő: 2020.6.9 (kedd)

      • Tananyag neveTananyag letöltéseHázi feladat
        1. Számítógépes grafika alapfogalmai

        1. oldal
        2. oldal

        Online teszt: KATT!

        2. Raszter- és vektorgrafika

        1. oldal
        2. oldal

        Online teszt: KATT!

        3. Színkeverési módszerek

        1. oldal
        2. oldal

        Online teszt: KATT!

        4. Rajzprogram használata (állatok)

        nincs

        Rajzold le a képeket: KATT!

        5. Rajzprogram használata 2 (tájkép)

        nincs

        Rajzold meg a képet: KATT!

        6. Rajzprogram eszközei

        nincs

        Jellemezd a rajzeszközöket: KATT!

        7. Rajzprogram használata (naplemente)

        nincs

        Rajzold meg a képet: KATT!

      • Rajzprogram használata, 3 (naplemente)

        A héten az utolsó rajz elkészítése lesz a házi feladatotok. A képet jövő hét keddig (2020.6.2) küldjétek. A képet bármilyen eszközön és programban elkészíthetitek.

        Csak megjegyzésként, az előző heti HF-t 2-en adták le (ma van a határideje). Minden igyekezetem ellenére többen teljesen figyelmen kívül hagyjátok a kéréseimet. Ez az évvégi jegyeteken is megmutatkozik majd.

        A lerajzolandó kép:

      • Rajzprogram eszközei

        A heti feladat nagyon egyszerű lesz. A lenti képen néhány egyszerű rajzolóeszközt láthattok (8-at), ami a legtöbb rajzprogramban megtalálhatóak. Saját szavaitokkal próbáljátok megfogalmazni, hogy mire jók (mit lehet velük csinálni) az egyes eszközök. A képek a Skicár (Paint) nevű programból vannak, de minden rajzoló programban megtalálható hasonló.

        A válaszaitokat jövő hét keddig (2020.5.26) küldjétek el az e-mail címemre (fazekas.csaba@koharysuli.sk) vagy Edupagen! Az összes rajzeszközhöz írnotok kell valamit!

        A rajzeszközök:

        Az utolsó eszköz szaggatott vonallal rajzolt négyzet, ha nem lenne látható!


        Az eddigi feladatokat ennyien adtátok le eddig:

        1. online teszt: 12 diákból 7
        2. online teszt: 12 diákból 6
        3. online teszt: 12 diákból 7
        Rajz (állatok): 12 diákból 4 (!) küldte be
        Rajz (tájkép): 12 diákból 4 (!) küldte be

      • Rajzprogram használata, 2 (tájkép)

        A héten egy újabb képet kell lerajzolnotok Skicárban (vagy más, általatok választott rajzprogramban számítógépen vagy mobil eszközön). A képet jövő hét keddig (2020.5.19) küldjétek el az e-mail címemre (fazekas.csaba@koharysuli.sk) Az nem elég, ha Edupagen megjelölöd a házi feladatot, hogy elkészítetted!!! Be is kell küldened a képet az e-mail címemre, vagy Edupagen!!!

        A kép elkészítésénél figyeljetek arra, hogy itt szabad kézzel van rajzolva néhány dolog (pl. fű, hegyek, út), míg mások szabályos alakzatokkal (pl. ház).

        Kép:


        Az eddigi házi feladatokat ennyien oldottátok meg:
        1. online teszt: 12 diákból 7
        2. online teszt: 12 diákból 5
        3. online teszt: 12 diákból 4
        Rajz (állatok): 12 diákból 2 (!!!) küldte be

        Ha nem vagy tisztában azzal, hogy melyik feladatot küldted be, és melyiket nem, akkor írj nekem e-mailt és tisztázzuk! (fazekas.csaba@koharysuli.sk)

      • Rajzprogram használata (állatok)

        Jövő hét szerdáig kérem megrajzolni a következő képeket számítógépen vagy mobilon valamilyen rajzoló programban. Az lenne a legjobb ha számítógépen a Skicár (Paint) nevű programot használnátok! Figyeljetek arra, hogy az alakzatok, amikből az állatokat megrajzoltam szabályos alakzatok (négyzet, kör, háromszög) és nem kézzel rajzoltak!

        A képeket jövőhét szerdáig küldjétek el az e-mail címemre: fazekas.csaba@koharysuli.sk

      • Színkeverési technikák - online teszt (5. online óra)

        A héten az előző tananyagot kell átismételnetek egy online teszt formájában. A tesztnek 2 oldala van. Az első oldalon 10 elméleti kérdés található, a második oldalon 5 gyakorlati kérdés.

        A tesztet itt találjátok: KATT!

        A tesztet jövő hét szerdáig (2020.04.29) kell megcsinálni!

      • Számítógépes grafika - színkeverési technikák (4. online óra)

        Küldöm a következő tananyagot, amiben azzal foglalkozunk, hogy a számítógép, hogyan "keveri" ki a képernyőn látható színeket.

        A tananyag itt található: KATT!

        A tananyagot kérem elolvasni, kijegyzetelni a füzetbe és megtanulni.


      • Számítógépes grafika - ellenőrző kérdések (3. online óra)

        Sziasztok! A héten egy tesztet kell kitöltenetek, amiben az előző tananyagból találtok kérdéseket. Úgy döntöttem, hogy most nem küldök új tananyagot, hogy legyen időtök mindent megcsinálni. A következő tananyagot jövő héten szerdán küldöm, majd utána újra egy feladat vagy teszt fog következni az az utáni héten.

        Mivel csökkentettem mennyiségén, ezért kérek mindenkit, hogy aki rendelkezik internetkapcsolattal csinálja meg, amit feladok! Az első tesztet eddig 4-en töltötték ki (22-ből), ami borzasztóan kevés. Ha ez a csökkentett tananyag sem fog beválni, akkor visszatérünk az eddigi módszerre, hogy minden héten lesz egy tananyag és feladat/teszt is.

        A második tesztet itt éritek el: KATT!

        A teszt kitöltése és elküldése után azonnal meg tudjátok nézni a helyes válaszokat. Mindenki ellenőrizze le magát!

        A jövőheti húsvéti szünetet figyelembe véve, a tesztek kitöltésének határidejét eltoltam 1 héttel, 2020.4.15-re. Mindenki pihenje ki magát a szünet alatt. A következő tananyagot is ekkor küldöm!

      • Számítógépes grafika - digitalizált képek, raszter- és vektorgrafika (2. online óra)

        Sziasztok! Remélem sikerült átnézni a múlt héten kapott tananyagot (kérdés senkitől nem érkezett). A héten két feladatot fogtok kapni:

        1) feladat:

        A számítógépes grafika 2. tananyagát olvassátok el, jegyzeteljétek ki és tanuljátok meg. A tananyag itt található: KATT! Továbbra is, ha bármi kérdés van, akkor tessék írni: fazekas.csaba@koharysuli.sk

        2) feladat:

        A második feladatban egy online tesztet kell kitöltenetek, amiben kérdéseket találtok a múltheti tananyaggal kapcsolatban. A teszt kitöltése minden 7-es tanuló számára kötelező! Próbáljatok meg minden kérdésre magatoktól válaszolni, lesés és segítség nélkül. Tudjátok, magatokat csapjátok csak be, ha kimásoljátok a válaszokat, egyszer úgyis kiderül :(. A tesztben meg kell adni a teljes nevedet, majd röviden válaszolni kell a feltett kérdésekre. Minden kérdésre kötelezően kell írni valamit! Ha egy kérdésre nem tudod a választ, akkor írd be válaszként, hogy "Nem tudom a választ." Miután minden kérdésre válaszoltál, alul kattints a barna gombra, hogy a válaszaidat elküldd. Mindenki tesztjét át fogom ellenőrizni. A tesztet legkésőbb jövőhét szerdáig (2020.04.01) ki kell töltenetek!

        A tesztet itt lehet megnyitni: KATT!

      • Számítógépes grafika - alapfogalmak (1. online óra)

        A helyeztre tekintettel lévén nem az elkezdett tananyagot fogjuk folytatni (azt majd akkor, ha újra járunk iskolába), hanem egy újat fogunk kezdeni. A tananyag a számítógépes grafikával foglalkozik és 2 részből áll. Az első rész elméleti (3 tananyag) a második pedig gyakorlati (vektorgrafikus program használata).

        Itt az első tananyag ---> KATT

        Mindegyik tananyagot, amit küldök:

        1. Elolvasni
        2. Beírni a füzetbe (nem muszáj szó szerint, lehet jegyzetet is készíteni)
        3. Megtanulni
         
        A mostani tananyagból a következőket kell tudni:
        • mi a pixel
        • mi a felbontás
        • mit jelent az ha egy felbontás általános
        • felsorolni néhány felbontást (csak a nevét)
        • a FULL HD felbontásnak ismerni a pontos méretét
         

        Nagyon fontos! A házi feladatotok a rövidke tananyagon kívül az lesz, hogy ha valamit nem értesz belőle, akkor írj egy e-mailt a kérdéseiddel a címemre (fazekas.csaba@koharysuli.sk) és én megpróbálom a lehető legjobban újra elmagyarázni.

        A kérdéseiteket nem hetek vagy hónapok múlva kell majd feltenni újra az iskolában! Mindenkitől egy kis önállóságot kérek a következő időszakban. Nem kell semmilyen képet küldeni a füzetedről és a jegyzetről. Mindenki jegyzetelését iskolában fogom majd leellenőrizni egyszerre.

        A következő tananyagot a jövő hét folyamán küldöm majd.